Ekogroszek EcoCalor 22 mJ

Najwyższej jakości ekogroszek młodego węgla kamiennego, bardzo dobrze znany na polskim rynku od kilku lat. Zyskał uznanie dzięki przystępnej cenie, a zarazem bardzo dobrym parametrom grzewczym i opałowym.Pakowany maszynowo w worki zgrzewane i wentylowane, ułożone na paletach (40 worków na palecie, tj. 1 tona).

Parametry jakościowe:
- ciepło spalania Qis: ok. 25 000 kJ;
- wartość opałowa Qi: ok. 22 000 kJ;
- popiół: 4% - 8%;
- siarka: 1,6%;
- uziarnienie: 10-25 mm;

Ekogroszek EcoVip 25 mJ

Najwyżsej jakości ekogroszek węgla kamiennego, charakteryzujący się wysoką kalorycznością oraz niską spiekalnością. Ze względu na swoje walory grzewcze i opałowe uznawany za najmocniejszy ekogroszek w naszej ofercie. Pakowany maszynowo w worki zgrzewane i wentylowane, ułożone na paletach (40 worków na palecie, tj. 1 tona).

Parametry jakościowe:
- wartość opałowa Qi: ok. 25 000 kJ /kg;
- popiół: > 4% - 8%
- siarka: > 0,4%;
- uziarnienie: 6-25 mm.

Orzech Węgiel Brunatny 23 mJ

Paliwo do pieców stałopalnych, najlepsza alternatywa dla orzecha węgla kamiennego. Znakomicie sprawdza sie podczas silnych mrozów, zachowując przy tym atrakcyjną cenę. Pakowany maszynowo w worki zgrzewane i wentylowane, ułożone na paletach (40 worków na palecie, tj. 1 tona).

Parametry jakościowe:
- ciepło spalania Qis: ok. 25 000 kJ;
- wartość opałowa Qi: ok. 23 000 kJ;
- popiół: 8%;
- uziarnienie: 40-80 mm;

Orzech Węgiel Kamienny 26 mJ

Paliwo do pieców stałopalnych - najwyższej jakości orzech z węgla kamiennego, charakteryzujący się wysoką kalorycznością oraz niską zawartością siarki. Pakowany maszynowo w worki zgrzewane i wentylowane, ułożone na paletach (40 worków na palecie, tj. 1 tona).

Parametry jakościowe:
- ciepło spalania – ok. 29 000kj/kg;
- wartość opałowa Qi: ok. 26 000 kJ;
- popiół: 10%;
- siarka: 0,4%;
- uziarnienie: 40- 80 mm;

Brykiet drzewny Kostka RUF

Brykiet drzewny Kostka RUF to mocno sprasowana czysta trocina iglasta lub liściasta, bez dodatków substancji wiążących, o praktycznym i powtarzalnym kształcie kostki. Od kilku lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród Klientów. Pakowany w worki foliowe zgrzewane po 10 kg, ułożony na palecie (96 opakowań, tj. 960 kg).

Parametry jakościowe:
- wartość opałowa: 18 000 kJ/kg;
- wilgotność: <10%;
- popiół: <0,5% ;
- wymiar pojedynczego brykietu (dł. x szer. x wys.): 150 mm x 60 mm x 90 mm;
- ilość sztuk w opakowaniu: 12 szt.

Brykiet drzewny PINI KAY

Brykiet drzewny PINI KAY to mocno sprasowana czysta trocina liściasta, bez dodatków substancji wiążących, najczęściej o przekroju ośmiokąta. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, dużą twardością i śladową zawartością pyłu, dzięki czemu zyskał bardzo dużą popularność wśród jego użytkowników. Pakowany w folie termokurczliwą po 10 kg, ułożony na palecie (96 opakowań)

Parametry jakościowe:
- wartość opałowa: 20 000 kJ/kg;
- wilgotność: <8%;
- popiół: <0,5% ;
- wymiar pojedynczego brykietu (dł. x szer. x wys.): 300 mm x 50 mm x 50 mm;
- ilość sztuk w opakowaniu: 12 szt.

Brykiet drzewny Walec

Brykiet drzewny Walec to mocno sprasowana czysta trocina iglasta lub liściasta, nie zawierająca substancji wiążących. Pakowany w folię termokurczliwą po 10 kg, ułożony na palecie (100 opakowań, tj. 1 tona)

Parametry jakościowe:
- wartość opałowa: 19 000 kJ/kg;
- wilgotność: <10%;
- popiół: <0,5%;
- wymiar pojedynczego brykietu (dł. x szer. x wys.): 300 mm x 80 mm;
- ilość sztuk w opakowaniu: 6 szt.

Drewno kominkowe

Drewno rozpałkowe to starannie wyselekcjonowane kawałki drewna liściastego o minimalnej wilgotności, zapakowane w estetyczne i wygodne opakowanie.

Przeznaczenie:
-piece konwencjonalne
-kominki

Specyfikacja zbiorcza produktu:
- worek jutowy po 10L;
- opakowanie zbiorcze 100 worków po 4kg = 400kg ;
- paleta jednorazowa o wymiarach euro 120cm x 80cm;
- zabezpieczone folią stretch.

Rozpałki i podpałki

STARTER to nowa rewolucyjna rozpałka, która pozwoli Państwu zaoszczędzić czas przy rozpalaniu kominka lub grilla przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wygody. Jest produktem w pełni ekologicznym - zawiera trociny oraz parafinę ekologiczną, prasowanym pod ciśnieniem. Nie zawiera żadnych domieszek lub substancji klejących. Wypala się do końca i pozostawia przyjemny zapach.
Zastosowanie:
-kominek, grill, kocioł, piec, ognisko
Charakterystyka:
- zawiera trociny i ekologiczną parafinę;
- płonie ok. 20 min.;
- wydziela przyjemny dla otoczenia zapach
- nie zawiera domieszek i środków klejących;
- posiada atest PZH.

Węgiel drzewny

Brykiet węgla drzewnego

Pellet

Produkt drzewny wytworzony z naturalnego surowca: trocin, drzew iglastych i liściastych, bez żadnych sztucznych i nienaturalnych dodatków. Dzięki znikomej zawartości popiołu oraz wysokiemu stopniu granulacji zapewnia stabilny proces spalania. Stosowany przede wszystkim w małych instalacjach przydomowych, Niezwykle popularny w krajach Europy zachodniej, zdobywający coraz większą popularność na rynku krajowym. Pakowany w worki po 20 kg ułożone na palecie (50 worków / 1 paleta).

Parametry jakościowe:

Ziemia ogrodowa

Idealny środek do zakładania i pielęgnacji trawników i innych upraw warzywno-ogrodniczych. Dzięki wyjątkowej odporności na warunki atmosferyczne doskonale magazynuje wodę w ilościach bezpiecznych dla korzeni. Poprawia strukturę, spulchnia i zapewnia odpowiednią pojemność powietrza.

Granulacja: 10-30;
Sposób pakowania: worki 50L, 80L;

Kora sosnowa

Idealny środek do ściółkowania drzew i krzewów, wstrzymujący rozwój chwastów przy jednoczesnym zapewnieniu wilgotności gleby i ochrony przed przemarzaniem. Nie należy zapominać o jej funkcji ozdobnej przy wykładaniu ścieżek i palcyków w ogrodzie.

Sposób pakowania: worki 50L, 80L;

Torf

Niezbędny do uzyskania i utrzymania właściwej struktury gleby oraz osiągnięcia jej właściwego odczynu. Wykorzystywany na działkach, w ogródkach i ogrodach przy sadzeniu drzewek i krzewów oraz do sporządzania podłoży do upraw doniczkowych. W zależności od rodzaju dedykowany dla roślin kwaśnolubnych lub wrażliwych na wartość pH.

Sposób pakowania: worki 50L, 80L.

Sól drogowa workowana

Idealny środek do rozmrażania i zwalczania śliskości zimowych, rozpuszczania śniegu i lodu na drogach i chodnikach. Dzięki odpowiedniej granulacji maksymalnie wykorzystuje swoje właściwości. Wzbogacona o antyzbrylacz. Pakowana maszynowo w worki po 10 kg lub 25 kg, ułożone na palecie.

Sól drogowa konewka

Idealny środek do rozmrażania i zwalczania śliskości zimowych, rozpuszczania śniegu i lodu na drogach i chodnikach. Dzięki odpowiedniej granulacji maksymalnie wykorzystuje swoje właściwości. Wzbogacona o antyzbrylacz. Ergonomiczne opakowanie w kształcie konewki (5 kg) zapewni komfort odśnieżania nawet w najwięszke mrozy.